Tel: +372 6 442 838

Meie uudised

Kuidas juukseid värvides mitte pead kaotada?

Hennat tuntakse ennekõike vasekarva värvainena, mis pärineb taimelt ladinakeelse nimetusega Lawsonia inermis. Kõige levinum on henna kasutamine juuksehoolduses. Segades hennat teiste taimsete toonijate, näiteks basmaga, võib saada erinevaid värvitoone maasikablondist süsimustani.

Basma on värvi-indigopõõsa (Indigofera tinctoria) osaliselt fermenteeritud, kuivatatud ja pulbriks jahvatatud lehtedest saab sinist värvi, mis hennaga segatuna annab pruunikaid toone. Kui indigopasta kanda juustele kohe vahetult pärast hennaga värvimist, saab tulemuseks süsimustad juuksed. Eestis tuntakse indigot rohkem basma nime all. Kui hennapasta tahab oksüdeerumiseks aega, siis indigo tuleks kokku segada puhta veega vahetult enne juustele kandmist.

Henna mõju juustele:
- Muudab ka raskesti kontrollitavad juuksed siledaks ja siidiseks
- Tugevdab hapraid juukseid
- Vähendab juuste otste lõhenemist
- Lisab juustele volüümi ja vetruvust
- Paneb juuksed kaunilt läikima
- Kiirendab juuste kasvu

Henna vs püsivärv
Teeme selgeks olulise erinevuse. Sünteetilised juuksevärvid ja vedelikud uhuvad juustest omapigmendi välja ja värvivad, pleegitavad või töötlevad juukseid seespidiselt. Henna seevastu katab juuksekarva välispidiselt. Seega, kui töötled juukseid esmalt sünteetiliselt ja katad seejärel hennaga, on tulemus enam-vähem ennustatav. Henna toonib ühtlaselt kogu pead, ehk siis heledamad salgud jäävad hennaga kattes ülejäänud juustest heledamad. Kui aga töötled juukseid esmalt hennaga, kandub värvipigment juuste pinnale. Kui nüüd selliseid juukseid sünteetiliselt edasi töödelda, kerkivad juuksesoomused üles, henna pressitakse juuksekarva sisse ning samal ajal töödeldakse ka keemiliselt, mis annab tulemuseks ootamatu ja tõenäoliselt ka soovimatu juuksevärvi. Kui sa tingimata pead mõlemaid variante kasutama, siis töötle juuksed esmalt sünteetiliselt ja alles seejärel hennaga.
Hennat kasutama hakates tasub meeles pidada, et henna on püsivärv ja seda ei ole võimalik juustest välja saada. Kui soovid henna kasutamist lõpetada, tuleb hennaga värvitud osa välja kasvatada. Kui kaalud henna kasutamist juuksehooldusvahendina, ära unustage, et ka n.ö. neutraalse henna nime all müüdavad tooted sisaldavad ikkagi värvipigmenti ning muudavad sinu juuste värvi.

Miks hennat ostetakse meilt? Meil on suurim värvivalik, meie hennad, nii pulbri kui pasta kujul, on alati hea hinnaga. Herbal Time on parabeenivaba sari, mida sellise hinnaklassi juures tavaliselt ei leidu. Tutvu valikuga

Leave a Reply