Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Mis on Bachi õieteraapia?

See on lihtne ja looduslik raviviis, kus kasutatakse teatud taimede õisi. Inglise bakterioloog, arst ja homöopaat dr Edward Bach (1886-1936) töötas üle 20 aasta arstina Londonis. 1930. a loobus ta praktiseerimast ja pühendus tervenisti taimede uurimisele. Edward Bach lõi teraapia, mis ravib patsienti tervikuna, mitte ainult haiget keha. Kasutanud palju aastaid traditsiooniliste ravimeetodite kõrval ka homöopaatiat, taipas Bach, et inimese füüsise hädad ei ole tingitud niivõrd haigustest, kui just psüühilistest põhjustest, mis neid esile kutsuvad. Aastate möödudes õppis Bach ära tundma taolisi olukordi ja leidis iga juhtumi jaoks sobiva ravimi. Ravimid leidusid aasalilledes ja metsapuudes – loodusele Jumala antud ravijõus.

Bachi õietilkade sarjas kasutatakse tavaliselt inglise keelset nimetust, see on nagu õietilga pärisnimi, mida kõik teavad. Sageli tuntakse huvi selle vastu, mis taimega tegu ja kas ta meil kasvab. Taime ladinakeelse nimetuse abil on võimalik seda teada saada.

Bach nimetas esimesed 12 leitud rohtu Kaheteistkümneks parandajaks. Hiljem lisandus neile veel 26, mida võib kasutada tüüp- või abitilkadena. Neist tüüptilgad on märgitud tärnikesega, kuid tüübist sõltumata võib patsient samaaegselt olla mistahes loetletud 38 olukorras.

Õietilku kirjeldatakse Bachi klassifitseeritud rühmade järgi (hirm, ebakindlus, huvipuudus, üksildus, ülitundlikkus, lootusetus ja masendus ning ülihoolsus).

KASUTAMINE: Säilituspudelist 2 tilka keele alla või 2 tilka lahust 1 klaasi puhtasse vette (soovitatavalt allikavette), juua lonkshaaval päeva jooksul.