Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Turmaliin

Keerulise koostisega alumiinium-boorsilikaat. Läbipaistvast läbipaistmatuni. Kõiki värvitoone. Vahemeremaades tunti teda ammu, kuid laiemalt hakkas levima 1703. aastast alates Sri Lankalt.

Turmaliini elektrilised omadused mõjutavad inimese närvisüsteemi. Punakasroheliselt kirju turmaliin ravib väga hästi südant.

Turmaliin loob tasakaalu ja ühendab materiaalse ja vaimse tasandi. Suurendab inimese kiirgust ja valgusjõudu, andes talle suurema tundlikkuse ja mõistmise. Turmaliin on kaitsekivi ja seotud armastusega. Õnn ja võidud armastuses nii meestel kui ka naistel. See kivi on ühendatud tantristlike energiatega, aidates transformeerida seksuaalset energiat. Soodustab abielu ja laste sünnitamist. Meestel tugevdab potentsi. Kuid järjest teda kaua kanda ei tohi.

Roheline turmaliin – verdeliit – puhastab ja tugevdab närvisüsteemi. Kasulik kroonilise väsimuse ja stressi korral. Mõjub noorendavalt. Annab inspiratsiooni ja loovust. Aitab meelel vabaneda ootustest ning lasta end elu vooluga kaasa kanda. Tervendab ja värskendab energiakeha.

Roosa turmaliin – rubelliit on südame kivi, aidates väljendada positiivseid tundeid ja avab südame kõiksuse armastusele. Aitab kogeda armastust kõige loodu vastu, vabastades samas südame sinna kogunenud kurbusest ja hirmust ning tuues uut elurõõmu ja innustust. Ta muudab inimese teadlikuks oma jõust.

Must turmaliin – schorl juhib negatiivse energia kehast välja. Ta on nagu kilp, mis kaitseb kahjulike psüühiliste mõjude eest. Heaks kaaslaseks neile, kel tuleb viibida keskkonnas, mis on täis raskeid ja halbu tundeid. Neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid emotsioone – viha, armukadetust vms. – ka oma kandja aurast. Kivi õpetab, kuidas hoida hinge sisemist valgust ka kõige pimedamas ümbruskonnas.

Arbuusturmaliin on seest punane ja väljast roheline kivi, mida müüakse tihti õhukesteks plaadikesteks saetult. Hea südamerohi. Roheline ravib südamehaavu ja punane aitab taastada usku jõusse.

Turmaliinkvarts on kirgas kvarts, milles on suletistena musti turmaliinikristalle. Turmaliin tugevdab kvartsi omadusi ning kanaliseerib kivisse tervendavat energiat. Kivi sümboliseerib valguse ja pimeduse tasakaalu, loob silla alateadvuse ning teadvuse vahele. Likvideerib energiakehasse tekkinud ummistused.

Valikut turmaliinist tooteid leiate siit.