Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Türkiis

Türkiis kujutab endast taevassinist või sinakasrohelist vaske sisaldavat alumiiniumfosfaati. Peamised leiukohad asuvad Mehhikos, Arizonas, Nevadas, Hiinas ja Tiibetis.

Sinine türkiis aitab maksa ja sisenõristusnäärmete talitluse puudulikkuse korral. Tugevdab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõletikke, kopsu- ja hingamisteede haigusi. Kasutatakse kõigi kõhnumist põhjustavate haiguste korral. Ka hapnikuvaeguse, veremürgituse ja stressi korral on türkiis oma rõõmsa kiirgusega headtegev. Aitab paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest haigustest. Muutnuna värvi või isegi mõranenuna, on ta oma jõu kandja/kasutaja tarvis täielikult ära kulutanud. Selline väljakur-natud kivi tuleks emakesele Maale kohemaid tagasi anda.

Türkiisi on kõikjal peetud kaitsvaks ja õnne toovaks kiviks. Ta tõmbab negatiivse energia enda peale ja hoiatab omanikku värvi muutes ohu, õnnetuste, vägivalla ja haiguste eest. Türkiisi kohta arvati juba ammu, et ta hoiab hobust ja ratsanikku kukkumise eest, kuid see kaitsevõime kehtib ka teiste reisimisviiside kohta. Türkiis on lennuekipaažide talisman. Temas sulavad üksteisesse taeva ja mere värvid ning ta sümboliseerib lõpmatust ja inimese ühinemist kõiksusega. Meelele toimib kivi piiride laiendajana. Ta aitab end sõnades paremini väljendada ning avab loovuse kanaleid. Mõtluse harrastajatel aitab ta kuulda meele sisemist vaikust ning avab värava sisemise tarkuse allika juurde. Kivi energia on naiselik ning suurendab helluse ja armastamise võimet. Ta aitab paremini mõista teiste inimeste tundeid ja suurendab kaastunnet kõigi elusolendite vastu. Ta muudab kurvameelsed jälle rõõmsaks, annab jõudu keerulist olukorda kergemaks muuta. Ta innustab reisima ja uusi sõprussuhteid looma. Türkiis tunneb ennast hästi kuldraamistuses ja teda usutakse toovat õnne, armastust ja edu.Tšakrad: kõritšakra.Eripärad: Kogelevatele lastele tuleks tükk türkiisi iga päev umbes 10 minutiks kõritšakrale asetada. Türkiis on müügil toorkivina (tavaliselt väikeste tükikeste näol), lihvitud kividena, ripatsitena ja teiste ehetena. Ta on urbne kivi, mis kardab päikesevalgust, seepi ja kosmeetilisi aineid. Kivi puhastamisel tuleks vee asemel kasutada kuiva meresoola ning teha seda pigem ühe korra rohkem kui vähem.

Valikut türkiisist tooteid leiate siit.