Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Tsitriin

Tsitriin on kollakas kvartskristall, mille värvus võib ulatub rohekaskollasest kuldpruunini ja mille värvi-andvaks osaks on raud. Tsitriini nimetada kuldtopaasiks pole õige. Tema leiukohad asuvad Brasiilias, Ameerika Ühendriikides, Hispaanias, Venemaal ja Madagaskaril.

Tsitriin on tugev kivi, mis toob südamele päikest ja soojust. Aitab depressioonide, närvilisuse ja rahutuse korral. Ta annab kehale märku selletasakaalu hälvetest ning aktiviseerib organismi parandava energia voogu. Samas leevendab ka diabeedist, ainevahetuse ja näärmetalitluse häiretest tingitud vaevusi. Tugevdab immuunsüsteemi, soolestikku, seedimist, südant, vereringet ja närve. Hea maksale ja neerudele, sest mõjub mürke eemaldavalt.

Aitab üle saada selgusetusest, millises olukorras see ka ei avaldu, olles seega sobiv kergesti haava-tavatele, depressiivsetele, kurbadele, isegi suitsidaalsetele inimestele – tsitriin võib aidata neil elule jälle mõtte leida. Ta mahendab soovi iseennast hävitada, andes asemele lootust ja elurõõmu. On täheldatud, et tsitriin soodustab reise, inimestevahelisi sidemeid ja vajaliku teabe saamist. Aitab kasutajat suhtlemises, näha asju üksteisega seoses, laiemas ühenduses. Samuti parandab ta kõneosavust ning oma mõtete vormimist sõnadeks, mistõttu juba Vana-Roomas kasutasid teda oraatorid.

Tsitriin aitab uut omaks võtta ning muudab teisenevate oludega kohanemise kergemaks. Ajal, kui me oleme haavatavad, aitab ta meil säilitada sidet oma jõukeskusega. Kivi on seotud hasartmängurite, sulide, karjeristide ja maakleritega, kuid ka inimestega, kes oma töös kasutavad ennekõike käsi – juveliirid, graveerijad, illusionistid, kaardipanijad.

Tšakrad: Päikesepõimik.

Tsitriin aitab elus saavutada maiseid eesmärke: head haridust, head töökohta, kasulikku äri, kuna ta vahendab jõudu ja keskendumist. Maagid kasutavad teda sageli riituste läbiviimisel.

Puhas tsitriin on väga kallis ja haruldane. Tavaliselt müüakse põletatud tsitriini, s.t. ametüsti, mis kõrgel temperatuuril kuumutamisel omandab tsitriini värvuse. Sellisena on tema valik mitmekülgne. Hooldusena kivi paar korda kuus voolava vee all maha laadida ja asetada päikese kätte taastuma.

Valikut trsitriinist tooteid leiate siit.