Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Topaas

Topaas on keeruline fluoorisisaldusega alumiiniumsilikaat. Läbipaistev. Kullane, punakaspruun, värvitu, sinine, roheline või roosipunane. Ta on hinnaline vääriskivi.

Topaasi on kasutatud silmahaiguste ja katku ravimiseks. Ravib maksa ja leevendab närvilisust. Sobib hästi närvivapustuste ja üleväsimuse puhul.

Topaasi seostatakse tarkuse, rikkuse ja küllusliku eluga. Ta kiirgab sisemist valgust, mis võidab pimeduse. Meeletasandil soodustab ta uute ideede omaksvõtmist ja annab juurde tarkust. Topaas kujutab valguse poole sirutuvat teadvust. Tema kiuline struktuur aitab kuldset tarkuse valgust kehasse kanaliseerida. Kõige paremini sobib selleks püramiidikujulise tipuga kivi. Teda tuleks kanda kaelas, tipp allapoole. Tugevdab närvisüsteemi ja avardab meelt. Topaas suurendab oma kandja huumoritaju, rõõmu ja optimismi. Tema vahendatud energia mõjub kehale värskendavalt ja tugevdavalt. Ta kaitseb vaenlaste eest ja aitab valitsejatel eristada tõelisi sõpru lipitsejatest.

Eriti kollane topaas on saladuste paljastamise, kriminalistide, teiste mõjutajate, hüpnotisööride ja psühholoogide kivi, mille abil saab mõjutada teisi inimesi. Ta on aga ka elurõõmu ja seesmise rikkuse sümbol, kiirates kehasse soojust ja valgust ning ravides masendust. Toob edu ettevõtmistes ja aitab unistusi teoks teha.

Sinine topaas annab rahu ja intuitsiooni ning aitab kaasa üleloomulike võimete vallandumisele.
Roosa topaas mõjub õiglustundele ja hellusele.
Roheline topaas suurendab kaastunde ja andestamise võimet.
Värvitu topaas puhastab meelt ja mõtteid ning aitab suhelda loodusvaimude ja devadega.

Valikut topaasist tooteid leiate siit.