Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Tiigrisilm

Tiigrisilm on tekkinud kullisilmast krokidoliidi muutumisel kvartsiks. Kuldpruun, viiruline, paralleelselt kasvav kvartsiteisend, peeneteralise pruunraua (limoniit) lisandiga. Väga tundlik hapete suhtes. Tähtsamad leiukohad asuvad Birmas, Indias, Lõuna-Aafrikas, Lääne-Austraalias ja Ameerika Ühendriikides.

Tiigrisilm aktiviseerib liikumiskeskust, tugevdab luid ja liigeseid. Tema kuldpruun värv soojendab keha, eelkõige hingamisteid, seega leevendab ta hingeldus- ja astmahooge. Mõjub rahustavalt närvidele ja ainevahetusele. Tiigrisilm mõjub hästi seedimisele ja põrna ning soolestiku talitlusele, tugevdab maksa ja on antibakteriaalse toimega. Oma kindlate võnkumistega aitab argadel, närvilistel ja heitlike loomusega isikutel oma mõtteid ja hingejõudu koondada. On väga sobiv kooliskäivatele lastele. Tugevdab päikesepõimikut.

Tiigrisilma energia on väga mehelik, toob endaga kaasa soojuse ja kindlustunde. Tiigri valvsa silma all võib tema kandja lõdvestuda ja edasiseks arenguks valmistuda. Tema energia on aeglane ja raske, kuid liikuma hakates on ta suure mõjuga. Ta sobib inimestele, kes otsivad oma jõudu ja tahavad tugevamini reaalsuses püsida. Ta tugevdab nõrka eneseusaldust ja annab julguse oma võimalusi paremini ära kasutada. Samuti teravdab ta mõtlemist ning aitab mõista elu sotsiaalset poolt. Ta lepitab vastandeid ja sulatab ühte meheliku ja naiseliku energia.

Tšakrad: päikesepõimik.

Keskendumise parandamiseks mõttetöö juures on hea Tiigrisilma enesega kaasas kanda, eksamite ajal aga enda ette asetada.
Tiigrisilma loetakse maagide kiviks. Arvatakse, et selle kiviga sõrmus hakkab hädaohu korral sõrme pigistama. Hõbedasse töödelduna tasub ta Kuu loomisest alates 18-ndal päeval (mitte kalendripäeval) padja alla panna ning järgneval ööl saab ähvardavaid ohte unenägudes tavaliselt mitmeid kuid ette näha.

Kõik silmad (kulli-, tiigri- ja kassisilm) on üsna kapriissed, nendega tuleb väga pikalt harjuda.

Saadaval toorkivina, lihvitud kividena, ripatsite ja muude ehetena, osaliselt ka kunstkäsitööna. Hooldus: 2–3 korda kuus voolava vee all maha laadida ja asetada 2–3 tunniks päikese kätte taastuma.

Valikut tiigrisilmast tooteid leiate siit.