Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Teemant

Süsiniku kristalliline erim. Läbipaistev, värvitu või kollakas kivi. Mõnikord võib olla ka punakas, pruun, roheline, sinine või must. Teemant on vääriskivide kuningas. Nimi on tulnud kreekakeelsest sõnast adamas – “võitmatu”. Ta on seni tuntud kalliskividest kõige kõvem – umbes 1000 korda kõvem kui kvarts. Süsinik kristalliseerub maa sees teemandiks suure rõhu ja kuumuse mõjul.

Kunagi arvati, et teemandi sädelev valgus ravib kõiki haigusi. Keskaegsed valitsejad kandsid teda kaitseks katku eest. Juudi legend räägib, et Aabrahami valduses oli teemant, mis ravis terveks kõik, kes tema peale vaatasid. Ravis vaimuhaigusi ja võttis ära luupainajaid.

Teemandi ränka tekkepotsessi on võrreldud inimhinge õilistumisega eluraskustes. Ta on vaimse väe sümbol. Teemant sümboliseerib moraalset jõudu ja annab julguse elada oma sisemiste veendumuste kohaselt. Ta suurendab kandja ausameelsust ja annab jõudu vaimsete eesmärkide saavutamiseks. Tema poolt vahendatav energia puhastab tahet ja suurendab eetilisust ning õpetab austama kõike elavat. Teemant ärgitab meid suhtuma teistesse nii, nagu me tahaksime, et teised meisse suhtuksid. Oma vastupidavuse tõttu on teemant muutunud ka kustumatu armastuse sümboliks. Jagades ümbruskonnale heldelt oma sära, väljendab ta ka helduse sügavamat mõtet. Kui jagame oma energiat ja võimeid teistega, avab elu meile kogu oma külluslikkuse ja sisemise rikkuse. Elu on kingitus ja ta peab lakkamatult edasi liikuma, olemata kellegi omand. Teemant aitab saavutada vaimset ekstaasi ja kaitseb nõiduse eest. Aitab võita vaenlasi ja kodustada metsloomi ning lahendada argielu pingeid ja probleeme.