Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Sodaliit

Sodaliit on intensiivselt sinine või hall alumiiniumsilikaat, mis võib olla nii läbipaistev kui läbipaistmatu ja osaliselt väikeste lubjasoontega viirutatud. Tema nimi pärineb inglise keelest, kus naatriumi vasteks on sodium, sest kivi sisaldab rohkesti naatriumi. Olulisemad lademed asuvad Brasiilias, Ameerika Ühendriikides, Kanadas (Ontario), Indias ja Kagu-Aafrikas. Sodaliit on lapis lazuli madalam oktaav.

Sodaliit on väga hea kivi kõrge vererõhu korral. Rahustab ja tasakaalustab närve, tugevdab kilpnääret ja näärmeid, ergutab ainevahetust, aktiviseerib keskaju ja lümfide talitlust, andes jõudu ning vitaalsust.

Sodaliit aitab avardada seisukohti, soodustab ning stabiliseerib loogilist mõtlemist, aidates seega just tundlikke ja emotsionaalseid inimesi. Seetõttu sobib eriti hästi inimestele, kes katsuvad teooriat praktikasse rakendada. Ta toetab eneseteadvust, vaprust, truudust ja püsivust. Esindab seega ka vendlust ja inimeste ühtekuuluvustunnet, tugevdades omavahelist usaldust. Kõrvaldab allasurutud süütunde, vabastab hirmust. Sodaliit on abiline stressi korral ja ülitundlikel perioodidel, sest maandab hingeprotsessidest sündivat energiat. Valged triibud kivis sümboliseerivad valgust, mis aitab leida märke sealgi, kus näib valitsevat kaos. Sodaliit on nagu uksehoidja – ei põhjusta äkilisi muutusi vaid kaitseb liiga võimsate kogemuste eest nii kaua, kuni meele puhastumine pole lõpule jõudnud. Kui ollakse valmis oma mõtteid puhastama ja oma hoiakute teadvustama, siis aitab ta kandjat aeglaselt kolmanda silma avamiseks ette valmistuda.

Tšakrad: laubatšakra e. kolmas silm ja mõningal juhul kurgutšakra.

Kõrge vererõhu korral soovitatakse kanda nii pikka Sodaliidist ketti, mis ulatuks südameni. Ka haigete loomade ja taimede juures võib sodaliiti (eriti koos mäekristalliga) kasutada, kuid mitte keti kujul, vaid ripats või kivina. Nimetatud kivid tuleks asetada haige looma magamiskoha lähedusse. Taimede puhul kastke neid veega, mis on ergastatud sodaliidi ja mäekristalliga.

Saadaval toorkivina, lihvitud kividena, ripatsi ja teiste ehetena, aga ka iluasjadena. Hooldus lihtne: ketti puhastada korra nädalas voolava vee all, toor- või lihvutud kivi peale iga kasutust. Päikese käes laadida ei soovitata. Juba kaua aega kasutatud kivi tuleks mõneks päevaks maha matta, et selle energia uueneks.

Valikut sodaliidist tooteid leiate siit.