Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Smaragd

Alumiinium-berülliumsilikaat. Ereroheline berüll. Läbipaistev või läbipaistmatu.

Smaragd parandab nägemist. Olles ühenduses südame, aju ning kopsudega, tasakaalustab nende elundite häireid, parandab ka mälu ja keskendumisvõimet.

Smaragd on seotud kõrgeima usu, Kõrgeima Vaimuga. Ta toob õnne vaid puhtale isikule, olgu inimene siis haritud või harimatu. Ta on ausate, puhaste mõtete ja tunnetega isikute kivi. Ei kannata kahesust ja segadust ning valet, tuues sellistele isikutele nii füüsilisi kui vaimseid haigusi. Ta on kosmilise mateeria kivi, kinkides kandjale segaste olukordade selgitamisel abi ja toetust, kuid selleks tuleb olla valmis, muidu võib saada hingelisi haigusi. Smaragd soodustab info kogumist ja on hea intuitiivsetele isikutele, meediumitele, spiritistidele, salajase maailmaga kontaktis olevatele inimestele. Seetõttu ei sobi see kivi “haritutele” ja “tarkadele” isikutele. Smaragd võib anda vahetut kontakti surnute riigiga. Ta on maagide ja preestrite kivi. Smaragd kingib kandjale loovust, organiseerimisvõimet ja vestlusoskust. Muudab mõtlemise selgeks ning parandab nägemist. Puhastab aura negatiivsest energiast ja avardab vaimseid võimeid. Teravdab intuitsiooni, aidates ühendada südame ja tarkuse. Smaragd aitab mõista ning austada rikkusi, mida igaüks meist oma südames kannab.

Smaragd on kivi, mis kuulub pärandatavate kivide hulka ja seetõttu ei tegutse nad uue omaniku suhtes kohe. Olles seotud suguvõsa egregoriga, on ta kandja suhtes omamoodi kaitseingliks, eriti selle mõiste esoteerilises tähenduses. Kaitseb teekäijaid.

Valikut smaragdist tooteid leiate meie Tallinna ning Tartu poodidest!