Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Safiir

Alumiiniumoksiid. Sinine korund eri varjunditega. Samas võib olla ka roheline, kollane, oranž, helepunane, violetne ja värvitu. Läbipaistev või läbipaistmatu.

Teda leidub Thais, Birmas ja Sri Lankal. Sri Lankast leitava oranži safiiri ehk topaassafiiri kohta kasutatakse mõnikord singalikeelset sõna padparadša ehk “lootoseõis”. Lapi täht on korund, mida hõõrudes tuleb nähtavale kuueharuline täht. Seda kivi leitakse Lapimaalt kulla pesemisel. Juudi pärimuse järgi olid Saalomoni pitsat ja Siinai mäelt saadud Moosese käsulauad valmistatud safiirist. Eroopas käskis paavst Gregorius XV oma kardinalidel kanda safiirsõrmust, mis pidi kaitsma patuste mõjude eest.
Keskajal usuti, et Safiir kaitseb rõugete ja mürkide eest ning parandab nägemist.

Safiir kingib salajase võimu, tugevdab mitteformaalset liidrit, toetades tema hinge. Soodne kanda reisidel. Aitab ainult tugevaid isikuid. Ta on õpetajate kivi. Neid, kes mõtlevad ainult iseenda peale, Safiir ei toeta. Kuna see kivi eeldab kõrget kohusetunnet, siis on vastunäidustatud vastutustundetutele ja laiskadele. Safiirkaotab hingest kõik segava, vähendab liigset aktiivsust ja leevendab stressi. Ta kannab endas sinist kiirt, mis ravib ja viib meele tasakaalu. Teravdab mõtlemist ja suunab hinge valima ise oma teadvuse sisu ning õppida valitsema oma mõtteid.

Sinine safiir annab kandjale vaimseid omadusi, prohvetlikke ja selgeltnägija võimeid. Eriti hinnatud on tähtsafiir (või Lapi täht), sest sel on seos saatusejõududega ning ta kaitseb omanikku. Just sinine safiir oli ammustel aegadel joogide, pühakute, printside ja ravitsejate kivi. Ta kingib võime uskuda ning ülendab hinge jumaliku poole, suurendades andumuslikkust ja hingetarkust ning aidates saada ühendust inglite tasandiga. Lubab müstikuil näha Jumalat inimeses ja inimest Jumalas. Safiir sümboliseerib ääretust ning müstilist mõistvat hinge, kes pühendub inimkonna teenimisele.

Budistlik tarkus kinnitab, et kivi loob üksmeelt, äratab palvetamissoovi ning avab hinge salajased uksed.

Tumesinine safiir suunab inimest kuninglikult käituma, lisab lojaalsust, loovust ja intuitsiooni. Puhastab kolmandat silma ning aitab näha tõde.
Helesinine safiir lisab inspiratsiooni ja võimet mõista teiste probleeme. Ta kingib ka hea kõneanni.
Tähtsafiir viib inimese tasakaalu ning suurendab iseseisvust. Ta koondab meelt ning tugevdab ülemeelelisi võimeid.
Lilla safiir tõstab loovust ning aitab unelmaid ellu viia. Ta toob sisemist rahu ja aitab kogeda identsustunnet iseendaga.
Roosa safiir muudab inimese heldemaks, suurendab armastust ja empaatiavõimet. See on südame kivi.
Oranž safiir annab jõudu ja lisab karismat, toob optimismi ning sõprust.
Kollane safiir loob uusi võimalusi, parandab mälu ning õppimisvõimet. Toovat majja jõukust ning edu.
Roheline safiir toob tervist ja õnne, parandab nägemist ning aitab meeles pidada unenägusid.

Valikut safiirist tooteid leiate meie Tallinna ning Tartu poodidest.