Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Rutiilkvarts

Rutiilkvats on ränidioksiid. Mäekristall (läbipaistev kvarts), mis sisaldab pruunikaid või punakaid rutiilinõelakesi.Neid moodustisi kutsutakse Veenuse juusteks või Amori noolteks, kuna rutiilkvarts kingitusena pidi alati tekitama vastuarmastust.

Laubale asetatult leevendab rutiilkvarts peavalu, päikesepõimikul kaotab rahutuse ning hirmu oma keha pärast, laadides eeterkeha uue väega.

Rutiiilkvartsi nõeljad rutiilimoodustised tugevdavad kvartsi ravi- ja kaitseomadusi. Rutiil aitab kehal uueneda ning võimendab eluenergia voolu. Ta virgutab mõtet pärast väsitavat päeva. Kivi energia on suure läbitungimisvõimega. Rutiilnõelakesed sarnanevad kuldsete sädemetega, mis valgustavad ja puhastavad tuhmi energiat, tuues asemele uut jõudu ja indu. Kivi kasutatakse aura kaitsmiseks. Šamaanid kasutavad seda ravirituaalides pahade vaimude peletamiseks. Läbipaistev särav rutiilkvats puhastab meelt ning annab jõudu tärkavale selgeltnägemisvõimele. Ta sobib ka unenägudega töötamisel, sest aitab mõista nende tähendust.

Rutiilkvarts on tarkuse kivi. Ta tugevdab vaimu ja aitab saada selget ettekujutust oma olukorrast. Annab jõudu liikuda eesmärgi poole ning viia kõik ülesandeks antu lõpule. Rutiilkvarts tugevdab isiksuse sära ja juhiomadusi. Kivi muudab inimsuhted ning eluolukorrad stabiilsemaks, tasakaalustab muudatuste aegadel nii kandja füüsilist kui vaimset tasandit ning korrastab suurte muutuste järel elujõu voolu kehas. Ta tugevdab energiat, mida saab kasutada, kui vajatakse jõudu ja selgust; aitab muuta ka oma harjumusi ja vastu võtta otsuseid.

Valikut rutiilkvartsist tooteid leiate siit.