Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Pärl

Pärli moodustab kaltsiumkarbonaat ja orgaaniline sarvaine. Ta on poolläbipaistev või läbipaistmatu; koore või hõbeda värvi, punakas või must. Pärl tekib siis, kui pärlikarbi sisse satub väike kivitükike või mõni muu ärritaja. Karp hakkab enesekaitseks eritama sarvainet, mis koguneb kivi ümber. Kaltsiumkarbonaat kristalliseerub plaadikesteks, mida sarvaine omavahel seob. Kõige väärtuslikumad on India ookeanist ja Pärsia lahest leitud pärlid. Tänapäeval on enamus pärle kunstlikult kasvatatud – peamiseks kasvatuskeskusena tuleks nimetada Jaapanit.

Pärl sünnib läbi suurte kannatuste ja arvatakse, et ta suudab mõista suurt kurbust ja valu. Pärleid on alati võrreldud pisaratega. Pärli sünd sümboliseerib hinge küpsemist, sisemist alkeemilist muundumist. Meelt vaevav mõte on kui kivitükike, mis võib ajapikku säravaks pärliks muutuda. Pärli sära sümboliseerib tarkust ja valgustumist. Ümmargune pärl aitab keskenduda ja saavutada ühtsuse oma tunnetega.

Pärlid sobivad hästi ainult enesekindlatele, isegi fanaatilistele inimestele, soodustades nende elus mitmesuguste tegutsemisvõimaluste teket ja ligimeste mõistmist, vähendades aga fanatismi, uhkust ja auahnust ning juhtides selliste iseloomuomadustega inimesi suuremale objektiivsusele. Nõrkadel isiksustel võivad pärlid esile kutsuda hajutatuse, ülekoormatuse, pettumuse ja pideva muretsemise. Seega võib pärle lugeda isegi ohtlikeks ja kurjadeks. Pärlid ei soodusta armuseiklusi, sest kinnitavad truudust ja usku oma valikusse, mistõttu kasutatakse neid sagedasti ka ikoonidel. Nad on kodurajajad ja kaitsjad. Ei sobi ränduritele ja näitlejatele, vähendades suuresti nende valikuvõimalusi.

Pärlid tuhmuvad kiiresti, kui nende omanik käib elus madalaid radu mööda.

Valikut pärlidest tooteid leiate meie Tallinna ning Tartu poodidest.