Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Nefriit

Kaltsium-magneesium- (raud-, ainult rohelises) silikaat. Läbipaistmatu. Roheline, valge või must.

Nefriiti leidub Uus-Meremaal, Hiinas, Siberis, Briti Kolumbias, kuid tema peamised lihvimis- ja müügikeskused on Kanton, Hongkong ja Peking. Jadeiit ja nefriit mõjuvad ühtemoodi ning võhikul on raske neid üksteisest eristada.

Soovitatakse neeru- ja silmahaiguste puhul.
Roheline Nefriit mõjub mõtlemisele ja tahtejõule. Nefriit annab sisemist jõudu ja julgust ning aitab kavatsetut täide viia. Ta annab meelele vastupidavust ja selgust ning sobib neile, kes teevad vaimset tööd, mille juures on vaja suurt täpsust ja tähelepanu. Nefriit aitab mõtteid vaigistada ja toetab meditatiivset eluviisi. Ta sobib sisemise vaikuse otsijaile ning aitab mõtluseks valmistuda.
Nefriidilarvatakse olevat võime säilitada suguvõsa energiat ning pikendada eluiga.

Kanda võivad seda kivi ainult need inimesed, kes püüavad muuta täielikult oma elu, saada uueks inimeseks, täielikult ümber häälestuda. Isikul, kes iseenda ja oma arenguga ei tegele, pole nefriiti vaja, see kivi on väga karm õpetaja – kandku teda ainult need kes on võimelised eluõppetundidest aru saama. Igapäevases elus soodustab kivi kõikvõimalikke muudatusi, s.t. nefriidi kandja tuleb ummikust välja läbinuna olukorra, kus ta pidi muutuma. Hea kivi üksiklastele – erakutele, individualistidele, kes kivi abil suudavad oma isiksust täielkult arendada.

Nefriidi muutumine tumedamaks läbipaistmatuks on õnnetuse ettekuulutaja, viidates kandja eksimustele ja pattudele, mida ei saa enam parandada. See kivi on vaimse kasvu indikaator. Hiinas aga loetakse nefriiti pühaks kiviks. Nii ida kui lääne alkeemikud on pidanud nefriiti maagiliseks (eriti harva esinevat helesinist kivi), seostades teda inimese täieliku ümbersünni, muundumise ja võiduga oma alateadliku mina üle.

Valikut nefriidist tooteid leiate siit.