Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Merevaik

Okaspuude kivistunud vaik, mida loetakse poolvääriskiviks. Ta võib olla läbipaistev või läbi-paistmatu, värvuselt punakas, pruun, värvitu, kollane, sinine või roheline. Maailma suurim merevaigutootja on Dominikaani Vabariik. Leiukohad on Kariibi mere (kui Kolumbus 500 aastat tagasi Kariibi mere saartel randus, kinkisid pärismaalased talle merevaigust kaelakee), Balti mere Poola ja Balti riikide rannad.

Merevaik on organismi universaalne puhastaja, viies sealt välja astraalsed jäägid ja negatiivse energia ning eemaldades kehast haigused. Tihti kasutatakse teda reuma ravimisel. Mõjub hästi sisesekretsiooninäärmetele, südamele ja põrnale. Aegade jooksul on talle omistatud kõikvõimalikke haigusi ravivaid toimeid alates kuutõve parandamise ja lõpetades pimedatele nägemise tagasi andmisega. Kõige rohkem on ta olnud kollatõve, malaaria ja põletike vastaseks vahendiks.

Merevaik on loominguline kivi, mis tugevdab usku ja optimismi ning on seotud spordi, füüsilise jõu ja värskusega. Samas on ta energia väga naiselik ja kaitsev ning seetõttu kasutatakse teda sünnitajate abistamiseks. Merevaik rahustab närve ja mahendab ebameeldivat õhkkonda. Oma kergete võngetega aitab ta masenduse vastu ning võimaldab inimesel oma kehaga rahul olla.

Punane merevaik sobib enam maagiliste riituste juurde ning peab tingimata sisaldama endas mingit putukat (parimal juhul skorpioni). Merevaiguga kaitsesid end Rooma gladiaatorid, kinnitades teda relvade külge. Aga kristlased ja moslemid tegid temast endale palvehelmeid. Atlantise preestrinnad armastasid kanda merevaigust ehteid.

Merevaigu ei kanta kunagi hõbedas, vaid ainult vases või vase sulamites. Teda tuleks kanda võimalikult kaela ligidal. Kunagi ei tohiks teda kuumutada, kuna kaotab kohe oma ravi-omadused

Merevaigust tooted leiate meie Tallinna ning Tartu poodidest.