Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Mäekristall

Mäekristall on läbipaistev värvitu kvartskristall, tema leiukohti leidub kõikjal maailmas.

Juba püha Hildegard Bingenist töötas mäekristalliga, soovitades seda kasutada kilpnäärmehaiguste ja silmavaevuste puhul. Tänapäeval on see kivi tuntud ka paljude muude omaduste tõttu. Nii asetatakse teda seljavalude, diskushernia ja selgroolülidega seotud hädade korral valutavatele piirkondadele kehal (kõige parem oleks teda kasutada koos merevaiguga). Lisaks on ta kasulik südamele, lümfidele, näärmetele ja vereringele, tugevdab käbinääret ja kopse, leevendab paljusid silmavaevusi. Rahustab kogu närvisüsteemi, andes jõudu ja vitaalsust. Mäekristall aitab ka peavalude, soole- ja seedehaiguste puhul ning koos magnesiidi ja punase jaspisega on temast abi ka liigse kehakaalu korral. Ta lahendab ka kehasse kogunenud energiakuhjumisi (blokaade).

Mäekristall on ideaalne meditatsioonikivi, mis kõrvaldanuna oma tugeva välja abil nii magamistubadest, kui ka elu- ja tööruumidest kõik segavad energiad, kiirgab selginenud õhustikku rahu, kooskõla ja kaitset. Ka inimese siseilmas suudab ta lahendada emotsionaalseid kuhjumisi (blokaade), asendades need tasakaalukusega. Mäekristalli toimel muututakse seltsivamaks, väljendusvõimelisemaks, tundlikemaks ja oma kaaasinimeste suhtes tähelepanelikumaks. Soodustab telepaatilise ühenduse saamist ja kõikide suhete selginemist. Mäekristall aitab igasuguse teabe ratsionaalset mõtestamist, kuna tugevdab igat mõttelist protsessi. Tahuline kivi toob endaga ainult selgust ja puhtust ega lase kandjal porri laskuda; ümar kivi aitb keskenduda, parandab mälu, kõnet ja mõttetegevust.

Mäekristalli võib kasutada kõigi tšakrate aktiviseerimisel, kuid kõige tugevam on ta kolmanda silma, päikesepõimiku ja südametšakra mõjutamisel. Õigupoolest tuleks mäekristall kaasata iga poolvääriskivi kasutuse või ravi juurde, kuna ta tasakaalustab ja selitab (puhastab) aurat, olles üheaegselt nii saatja kui koguja, kusjuures saatjana tugevam. Et mäekristalli energia on alati puhas ja selge, mõjub ta sügavalt igasse tšakrasse, pannes niimoodi kogu kehas energia vabalt liikuma.

Soole-, mao- ja seedehäirete puhul tuleks mäekristall asetada koos magnesiidi ja punase jaspisega üheks ööks klaasi vette (ca 1 dl) ning juua saadud ravimit 1–2 kuu vältel hommikuti tühja kõhu peale.

Mäekristalli kasutavad abivahendina selgeltnägijad ja varjatud teabe saajad. Soodustab kolmanda silma avanemist.

Saadaval rikkalikus valikus toorkivist eheteni. Ka hooldus on lihtne: 1–2 korda kuus voolava vee all maha laadida ja asetada päikese kätte taastuma.

Valikut mäekristallist tooteid leiate siit.