Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Lasuriit

Lapis lazuli on kuningsinine, läbipaistmatu püriteiinjoontega viirutatud silikaat mitmetest sodaliidi-grupi mineraalidest, millele annavad lisatoone kaltsiidi ja püriteiini ladestumine. Tema peamised leiukohad asuvad Tšiilis, Afganistanis, Birmas ja Venemaal (Baikali järve ümbrus).
Laplis lazulile omistatakse kõikjal tervendavaid ja puhastavaid omadusi, ta mõjub rahustavalt, krampe vaigistavalt ja palavikku alandavalt. Leevendab neuralgiahooge, nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valusid ja turseid. Sobib kasutada kurgu-, mandlite ja kilpnäärme haiguste korral, sest soodustab kopsude, vereringe ja lümfisõlmede talitlust. Vaigistab närvi- ja peavalusid, alandab vererõhku (mistõttu peaksid teda vältima madala vererõhuga inimesed). Ravib lühinägelikkust ja verehaigusi, leevendab menstruatsioonivaevusi, tugevdab tüümust, annab elujõudu. Väga mõjus vähktõve algstaadiumis.
Lapis lazuli soodustab vaimset arengut, annab meelerahu ja tasakaalu ning ergutab teadvust. Tema mõjuväljas õnnestub paremini mõista ja lahendada alateadvusse surutud probleeme, luua ühtsustunnet ja säilitada otsusekindlust. Lapis lazuli on alati olnud üksinduses elavate inimeste ja mediteerijate kivi, sest ta suurendab meele jõudu ja tundlikkust ning aitab mõtted sissepoole pöörata. Laplis lazuli vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Ta annab ka unistuste teostamiseks julgust. Kivi harmoniseerib kõigi energiakeskuste avanemist ja puhastab aurat karma koormast. Lapis lazuli aktiviseerib oma kandja vaimseid võimeid ja teadlikult kasutades loob ühenduse vaimsete õpetajatega.
Lapis lazuli on üle maailma tuntud kui armastust ja sõprust; õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumisele.
Tšakrad: kolmas silm (laubatšakra).
Võimaluse korral pole lasuriiti soovitav kasutada magamistoas.
Saadaval laias valikus. Lapis lazulit soovitatakse kord nädalas puhastada vee asemel kuivas meresoolas. Ka päikese käes ei tasu teda pikka aega laadida.

Valikut lasuriidist tooteid leiate siit.