Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Kuntsiit

Liitium-alumiiniumsilikaat. Läbipaistev roosa või punakaslilla Spodumeeni vääriserim.

Kuntsiit muutub päikese käes tuhmiks ja seepärast tuleb teda hoida suletud karbis. Teda on raske töödelda ning ehete valmistamiseks teda eriti ei kasutata, aga oma kõrge võnkesageduse tõttu on ta tervendajate seas kõrgelt hinnatud.

Kuntsiidil on kõige suurem võnkesagedus südamekeskuse kivide hulgas. Tema energia sümboliseerib avatud südant, mis on vaba kurbusest ja hirmust ning kiirgab omakasupüüdmatut armastust. Kuntsiidi võtmesõnaks on andmine. Kui tundekeha on tasakaalus ja südamekeskus puhas, saab armastuse energia vabalt voolata. Kivi vahendab toosakat energiat, mis aitab lihastel lõdvestuda ning suurendab sallivust ja enese tunnustamise võimet. Tunnustamine on seotud sisemise rahuga, milles lakkavad igasugused pingutused ja süda on valmis armastuse tervendavat energiat vastu võtma. Kuntsiit sobib nendele inimestele, kes püüavad asjade arengule füüsiliselt vastu seista ja tahavad olukordi kontrollida. Kivi aitab muutustega nõustuda ja nendega kohaneda. Ta hajutab hirmud ja kahtlused ning aitab uusi võimalusi nautida.

Sisaldab liitiumit, mis on üks kergemaid algaineid. Liitium suurendab elurõõmu ja vähendab sõltuvust arstimitest ja meelemürkidest. Liitiumi leidub palju tervendavates kivides, näiteks Turmaliinis, Lepidoliidis ja Sugiliidis.

Kuntsiidist tooteid leiate Tallinna ning Tartu poodides.