Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Kullisilm

Kullisilm on peeneteraline läbipaistmatu sinakasrohelisest sinakashalli toonini kvarstagregaat krokidoliitladestusega kvartside perekonnast. Ta on tiigrisilma lähedane sugulane. Tiigrisilm tekib kullisilmast krokidoliidi muutumisel kvartsiks.

Looduses esinevad nad tihti kokkukasvanutena. Tuntuimad leiupaigad asuvad Lõuna-Aafrikas, Birmas, Indias, Lääne-Austraalias ja Ameerika Ühendriikides.

Kullisilm parandab ja kosutab nägemist, rahustab üleväsinud ja ärritatud silmi, aitab ka silmahaiguste korral. Leevendab ägedaid – sealhulgas ka kroonilisi – peavalusid (migreen) ja astmaatilisi atakke.
Kullisilm on rahustava ja kaitsva toimega. Indiaanlaste arvates annab ta kandjale kotkapilgu. Ta aitab kõike avaramalt vaadata, justnagu kõrgel lendava kotka pilguga.
Kullisilm sümboliseerib vaikust, rahu ja nägemuslikkust. Ta aitab paremini toime tulla oma meele ja ümbritseva maailma ebatäiuslikkusega. Kullisilm soovitab kogemustest õppida ja meenutab, et suurim sisemine rikkus on tarkus, mis saavutatakse teadvust arendades ning suhtudes endasse kui osasse kõiksusest. Suurendab heatahtlikkust nii eneste kui teiste veidruste ja nõrkuste suhtes.
Kullisilm mõjub maandavalt, aidates kandjal mõista, mida tuleb muuta selleks, et oma arengut kiirendada. Ta aitab ka jagu saada negatiivsetest hoiakutest, mis peegelduvad füüsilises plaanis haiguste või ebamugavustundena. Kullisilma energia on küllaltki madal ning ei põhjusta äkilisi muutusi.

Tšakrad: laubatšakra ehk kolmas silm.

Väga hea meditatsiooniks. Praegusel arvutite ajastul võiksid otse nahaga kokkupuutes kanda kullisilma oma silmade kaitsmise ja tugevdamise eesmärgil need, kes istuvad iga päev kuvari ekraani ees.
Kõik silmad (kulli-, tiigri- ja kassisilm) on väga kapriissed. Töötavad ainult iseennast valitseva tõelise omaniku käes. Neid kive võib võrrelda koertega, kes on ustavad ainult oma peremehele; nendega tuleb väga pikalt harjuda.

Saadaval enamasti lihvitud kivide ja ripatsitena, harvemini ketina. Mitmeid kordi kuus voolava vee all maha laadida.

Valikut kullisilmast tooteid leiate siit.