Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Krüsokoll

Vett sisaldav vasksilikaat. Läbipaistmatu või läbikumav roheline või sinine kivi. Krüsokoll on türkiisist oktaavi võrra kõrgem kivi. Ta on ravitoimega kivide hulgas üks tähtsamaid, sest tema energia harmoneerub kaasaegse inimese teadvusega ning avab ja teravdab sisemise nägemise võimet.

Meresinine krüsokoll kehastab alateadvuslikku tarkust ja jõudu. Tugevdab intuitsiooni ja aitab alateadvusega ühendusse astuda. Aitab teadvustada varjatud tundeid ja hirme ning minevikku ja olevikku meele tasandil ühendada.

Teda peetakse naiste energiakiviks. Leevendab mentruatsioonivaevusi ja ravib nurisünnituse järgset kurbust ja masendust. Krüsokoll kiirgab emalikku ja naiselikku energiat, aga ta sobib ka nendele meestele, kes kardavad väljendada oma õrnu tundeid või tahavad saavutada paremat ühendust oma naiseliku poolega.

Kurgutshakra kivina aitab ta vabaneda kurbusest ja vähendab viha ja ärritust. Suurendab sallivust ja eneseväljendvõimet, aktiviseerib loovust. Kõrgemal tasandil kehastab krüsokoll omakasupüüdmatut armastust, valgustunud hinge, kes jagab teistele oma tarkust ja armastust, midagi vastu tahtmata. Krüsokoll aitab ka avada kolmandat silma, soodustab selgeltnägemist. Looduses esineb krüsokoll tihti koos malahhiidi või asuriidiga. Malahhiit tugevdab tema puhastavaid omadusi ja asuriit suurendab tema sisemist nägemist soodustavaid omadusi.

Valikut krüskollist tooteid leiate siit.