Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Jaad

Jadeiit oma värvigammaga rohelisest mustani on poolläbipaistev ilma kihistusteta kaltsium-magneesium-silikaat, mille värviandvateks koostisosadeks on raud ja kroom. Peamised leiukohad asuvad Hiinas, Jaapanis, Birmas, Tiibetis ja Mehhikos. Jaad on tugev ja sitke kivi. Temast valmistati juba ürgajal relvi ja tööriistu. Jaadi tuntakse juba umbes 7000 aastat, kuid alles 1863. aastal märgati, et ta esindab kahte erinevat mineraali, mida hakati nimetama jadeiidiks ja nefriidiks.

Jadiidi rahustavad võnkumised mõjuvad tasakaalustavalt kogu inimese organismile. Kosutab neere, südant, vereringet (tasakaalustab arteriaalset vererõhku, mis alandab tundlikkust ilmamuutuste suhtes), ja närvisüsteemi. Mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psüühiliste blokkide tõttu pärsitud. Jadeiit kosutab kogu organismi immuun-süsteemi, ergutab ainevahetust ja tõhustab soolte talitlust. Leevendab neerudega seotud haigusi (neeruvaevused, -kivid, alatalitlus). Sobiv kasutada ka nakkushaiguste, kollatõve ja palaviku korral.

Jaad oli Vana-Hiinas pärli järel tähtsuselt teine kivi. Hiinlased nimetasid teda jyks ning ta sümboliseeris viit voorust: mõõdukust, õiglust, tarkust, kaastunnet ja vaprust.

Jadeiit kuulub maagiliseimate kivide hulka, mõjutades nii elusat kui elutut loodust. Sobib väga hästi mõtluskiviks, tuues endaga kaasa hingelise rõõmu ja rahulolu, tasakaalustades ja värskendades mõttetegevust ning tundeilma. Jadeiit parandab meeleolu ja väljendusvõimet, andes kasutajale tagasi tema isikupära ja võime armastada. Tema mõjuväljas on ühinenud naiselik tundlikkus ja võime elada iseenese ning loodusega harmoonias. Jadeiit kannab endas väga tihendatud energiat, jäädes sealjuures püsivaks ja tasakaalustatuks. Sobib maaharijatele, soodustades taimede kasvu. Läänes arvatakse, et jadeiit suurendab sissetulekuid ja kindlustab majanduslikku edu; Idamaades aga leitakse, et kivi pikendavat inimese eluiga ja andvat talle tarkust juurde.

Tšakrad: Jadeiiti võib asetada mitmele tšakrale, näiteks viljatuse puhul kõige alumisele; migreenide ja peavalude korral lauba-tšakrale; voolmete, seedehäirete ja maohädade leevendamiseks asetatakse jadeiit päikesepõimikule.

Neeruhaiguste ja -voolmete puhul pannakse jadeiit valutavale kohale, kõige parem kui mõlemale neerule korraga.

Valikut jaadist tooteid leiate siit.