Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Hematiit

Hematiit on metalselt must läbipaistmatu rauaoksiid, mida võib sagedasti segi ajada magnetiseeritud raudoskiidi magnetiidiga. Hematiiti nimetatakse ka verekiviks, kuna tema lihvimisel värvub lihvimisvesi punaseks. Peamised leiukohad asuvad Venemaal (Uraalid), Rootsis, Saksamaa Liitvabariigis, Itaalias, Šveitsis (vähesel määral), Brasiilias, Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Austraalias.

Aktiviseerib vere- ja rakuloomet, mis ergutab vereringet ja südant. Kosutab kopse, maksa, põrna ja neere. Kiirendab haigusaegset või -järgset taastumist. Leevendab vereringehäiretest tingitud haigusi (veenilaiendid, -ummistused, embooliavaevused, verevalumid). Hematiit vaigistab verejookse, soodustab haavade sulgumist ja kinnikasvamist. Toob hea une ja aitab hästi välja puhata.
Hematiit on maagide kivi, mis sümboliseerib vaimu ja mateeria liitumist ning kaitseb astraalsete rünnakute eest. Suurendab keskendumisvõimet ja isiklikku külgetõmmet; aitab olulist ebaolulisest eristada, muutes inimese tahtejõulisemaks, vapramaks ja teovõimelisemaks. Julgustab uuesti alustama, arendab spontaansust, otsustusvõimet ja elujulgust. Tantrismis kasutatakse teda energia kogumiseks. Lihvitud hematiit särab nagu peegel ja peegeldab tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia, nii et see ei jõua inimese aurasse. Teda võibki kanda kaitse otstarbel. Vääriskiviteraapias kasutatakse teda aura ümber püsiva energeetilise kaitse loomiseks.

Tšakrad: kõige alumine tšakra.

Kuna hematiit soodustab uinumist, võiksid unetud teda soovitavalt koos roosakvartsi tükiga padja all hoida.
Saadaval mitmekülgses valikus töötlemata kivist ekstravagantsete kunstiteosteni. Suure rauasisalduse tõttu soovitatakse teda vee asemel pigem kuivas meresoolas maha laadida. Metallidest sobib ta kokku ainult hõbedaga.

Valikut hematiidist tooteid leiate siit.