Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Epidoot

Epidoot kujutab endast kaltsium-alumiinium-raudsilikaati, mille värvus on sõltuvalt rauasisaldusest kollakasroheline, pistaatsiaroheline, helekollane, pruunikas või isegi roosa. Tuntuimad leiukohad asuvad Austrias, Šveitsis, Saksamaa Liitvabariigis, Norras ja Ameerika Ühendriikides (Alaska). Unakiit on roheline epidoot, mille koostises leidub veel ka roosat põldpagu ning kvartsi sisaldavat graniiti. Helsingiit koosneb epidoodist ja albiidist. Esmakordselt leiti teda Soomest ja sealt on pärit ka tema nimi.

Hea toime südamele, seedetraktile ja üldisele koordinatsioonile. Samuti reguleerib ta energia voolu kehas ja mõjub hästi närvisüsteemile ning vereringele.
Epidoot leevendab armuelu muresid, vähendab armukadedust, alaväärsustunnet ja enesehaletsust. Aitab inimesel loodusega suhelda, vahendades selle tervendavat jõudu ja vaikust. Kivi energia on pehme ja sõbralik, muutes inimese maapealse teekonna meeldivamaks. Epidoot aitab inimesel oma jõudu valitseda ja toetab kandjat olukordades, kus kaaslased teda oma käitumisega tasakaalust välja võivad viia. Sobib ka hästi mediteerimiseks.

Unakiit on rahustava toimega. Tal pole tugevaid tervendavaid omadusi, kuid tundekeha kriisiseisundite puhul võib ta olla maandajaks ning tasakaalustada suure pinge all olevat tundekeskust. Unakiit sümboliseerib füüsilist jõudu ning tahet maailmas hakkama saada. Ta aitab inimesel kaitsta oma piire ning suurendab enda eest vastutamise võimet. Unakiit teadvustab inimesele südames ja tundekeskuses valitsevaid tundeid, kuid südame tervendamiseks vajab kõrvale tugevamaid kive nagu näiteks turmaliini ja rodokrosiiti. Unakiiti tasub kanda ajal, kui vajatakse kaitset ja otsitakse oma jõudu.

Tšakrad: Ühinenud roosa ja roheline värvitoon näitavad, et need kivid omavad võimet ühendada südametšakrat ja päikesepõimikut.

Epidooti tuleks kasutada olukorras, kus ei olda kindel oma tunnetes; uue või harjumatu nähtuse, suhte, asja jms. suhtes.
Saadaval lihvitud kividena, ripatsitena ja muude ehetena. 1–2 korda kuus voolava vee all maha laadida ja asetada päikese kätte taastuma.

Valikut epidoodist tooteid leiate siit.