Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Ahhaat

Ahhaat on peeneteralise struktuuriga kihiline kaltsedon tavaliselt sinist, halli, pruuni, beeži, roosat või valget värvi. Läbikumav või läbipaistmatu. Tema põhilised leiukohad asuvad Saksamaal, Brasiilias, Mehhikos ja Ameerika Ühendriikides.

Ahhaat elavdab keha talitlusi, annab julgust ja tugevdab südant. Ta tasakaalustab emotsioone ja annab füüsilise kindlustunde. Aitab silmahaiguste ja silmade nõrkuse korral; on taastava toimega kõigile suguelundeile. Mõjub hästi ka pea- ja seljavalude, krampide, langetõve, neeru- ja soolehaiguste, prostata, nahaärrituste ning tursete puhul. Tugevdab kopse, magu, maksa ja aju (eriti kõnekeskust) ning ergutab seedimist. Kuna ahhaat kaitseb tärkavat elu, on ta kivina just rasedaile väga sobiv.

Ahhaadi energiavõnked vabastavad meele ja keha sinna kogunenud takistustest või ummistustest ning soodustavad headust, pehmust, rahulikkust ja sisemist kindlust. Et ahhaat on kaitsevõimega kivi, s.t. hoiab inimesest eemal negatiivse (s.h. vampiiride, nõiadade jt.) energia, on teda kõige parem hoida just kodu kaitseks kurja eest. Peale selle mõjub ta rahustavalt ja pingeid maandavalt. Ahhaat on väga maalähedane kivi, mis toetab inimest rasketes olukordades.

Oranži ahhaadi energia on ergastav ja aktiviseeriv. Ta aitab mineviku painetest vabaneda ja täielikult olevikule elada, andes jõudu ja kindlust tulevikku vaadata ning püstitatud ees¬märke saavutada.
Sinine ahhaat on läbikumav valge-sinisetriibuline kivi. Ta ravib kurguhaigusi ning kõnehäireid ja rahustab. Oma pehme energia tõttu sobib ta hästi häbelikele ja introvertsetele lastele. Tema omadused on samasugused kui kaltsedonil.

Silmade väsimuse või ülepinge korral tasub asetada iga päev umbes 20 minutiks ahhaatseib kummalegi silmalaule.
Saadaval toorkivina, lihvitud kividena, ehetena jne. On hõlpsalt hooldatav kivi, kord nädalas külma voolava vee all maha laadida ja võimaluse korral päikese kätte taastuma asetada.

Valikut ahhaadist tooteid leiate siit.