Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Püriit

Raudsulfiid. Läbipaistmatu. Messingkollane.

Kesklääne kauboid kutsusid püriiti „lollikukkas”, sest see sädeleb nagu kuld. Kivi esineb teraliste kuhjumitena, mõnikord ka kuubi või oktaeedrina. „Püriit” tähendab tuline (kr.k. – „tuli”), sest kivi pihta lüües purskub sellest sädemeid.
Püriit teeb meele selgeks ja ergutab ajutegevust. See aitab luua tegusat seost vasaku ja parema ajupoolkera vahel ning saavutada analüütilise ja loova meele – loogika ja intuitsiooni tasakaalu. Kivi mõjub soodsalt ka mälule ja õppimisvõimele.

Kivi sümboliseerib keskpäevapäikese kirgast sära, mis valgustab kõike, meele sisimate soppideni välja. Püriit toob esile andeid ja varjatud hingevõimeid. See võib suurendada ka meelteülest tundlikkust, kanaldamise võimet ning aktiveerida taassünnimälu.
Püriit puhastab tugevasti energiakeha ja maandab energiat. Raudasisaldava kuubilise struktuuriga kivimina aitab see ideid ühendada tegelikkusega. See annab juurde praktilist meelt ja aitab töötada üksmeeles teiste inimestega. Peale selle lisab püriit tahtejõudu ja positiivset ellusuhtumist.

Valikut püriidist tooteid leiate siit.