Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Krüsopraas

Läbikumav või läbipaistmatu õunroheline kaltsedon. Kaltsedonide väärtuslikuim esindaja. Varasel keskajal kaevandati teda peamiselt Poolas Frankensteini kaevandustes. Tänapäeval leitakse kõige kvaliteetsemad kive Austraaliast.

Krüsopraas on rahutust leevendav kivi. Hea nägemisele ja podagra korral. Krüsopraasi energia on puhas ja värskendav. Oma rahustava toime tõttu hoiab südame ning keha energeetika korras. Samas parandab ka füüsilise keha ja energiakeha vahelist ühendust ning toob välja inimese varjatud võimed.

Krüsopraas on väga hea uuendusi ja leiutusi soosiv kivi. Hea kivi igasuguste uute plaanide, ürituste ja projektide realiseerimiseks. Hoiab hädaohu eest, mahendades olukorra teravust. Soodustab sõprust ja annab kaitse ka esivanemate kaudu. See kivi ei armasta rutiinseid ja kahtlustavaid isikuid, vaid toob õnne uuendusi otsivatele, rahututele isikutele. Krüsopraas kehastab seiklushimu, kevadet ja äsjapuhkenud lehti. Ta annab lootust ja toob rõõmu ning aitab inimesel väljapoole avaneda. Muudab inimese vastuvõtlikuks uutele väljakutsetele ja võimalustele ning aitab tundmatusele rahulikult vastu minna. Kandja omandab kivi positiivse suhtumise ning harjub kiiremini uute olukordadega. Krüsopraas paneb inimese huvituma teiste muredest ja neid paremini mõistma. Võib avada ukse looduse salajasse maailma ning anda juurde tarkust.

Antiikajal usuti, et ta hoiatab oma kandjat mürkide eest, muutudes tuhmiks.

Kanda tuleb krüsopraasi väikeses – Merkuuri – sõrmes, eelkõige hõberaamis.

Valikut krüsopraasist tooteid leiate siit.