Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Kaltsiit

Kaltsiit on kaltsiumkarbonaat, paljudes värvitoonides läbipaistev kivi. Levinuimad vär-vid on roheline, värvitu, valge, roosa, kollane ja sinine. Läbipaistvat ja selget kaltsiiti kasutatakse optikaseadmetes. Peenike joon paistab läbi kaltsiidi vaadatuna kahekordsena.

Kaltsiiti kasutatakse masenduse ja emotsionaalsete šokkide ning traumade korral. Aitab väga hästi lõdvestuda. Rohelisel kaltsiidil on allergiavastane toime, ta leevendab ka liigesehaigusi.
Kaltsiit on heaks kaaslaseks neile, kes liiguvad suurte vaimsete muutuste poole. Ta kanaliseerib keha kõrgemate energiakeskuste valgust ja aitab mõista elu olukordi kui vaimseid õppetunde. Kaltsiit toob ellu rõõmu ja kergust ning tasakaalustab mehelikku ja naiselikku energiat. Ta aitab teadvusel meenutada minevikku ja tulevikus toimuvat ette aimata. Tugevate elamuste korral hoiab ta meele ja mõtted selgetena ning aitab sisemist rahu säilitada. Soodustab vabanemist hirmul põhinevatest mõttemallidest ja arusaamadest (eriti rohelise kivi kandmine). Kivi nihutab mõistuse poolt seatud piire, võimaldamaks intuitiivsel tarkusel teadvuseni jõuda. Läbipaistev kaltsiit on väga hea mõtluskivi.

Valikut ametüstist tooteid leiate siit.