Tel: +372 6 442 838

Kasulik teada

Kaltsedon

Kaltsedon on hall või helesinisest tuvisiniseni ulatuva värvigamma ja triibuliste kihistustega kvartsiteisend. Häguselt poolläbipaistev. Tema leiukohad asuvad Brasiilias, Uruguais, Indias ja Ameerika Ühendriikides. Kahalong on valge, serdoolik oranž¯ või roosakaskollane ja plasma roheline kaltsedon.

Õrna värviga kaltsedon leevendab kõiki probleeme kaela- ja turjapiirkonnas. Ta mahendab kurgupiirkonna põletikke ja hääle kähedust, muutes tämbri meeldivamaks. Suudab pidurdada veritsusi ja kiirendada haavade paranemist. Üleminekuaastates naised, kel on menopausist tingitud raskusi, peaksid kindalsti kaltsedoni kandma.

Kaltsedon on seotud emadusega ning on eriti hea rasedatele naistele, tugevdades organismi ja toetades normaalset sünnitust. Sinakas kaltsedon rahustab tormitsevat meelt. Ta suunab tähelepanu kaoselt ja korratuselt harmooniale ning jahutab ülekuumenenud tundeid, näiteks viha ja ärritust. Juhatab inimest tema töös täpsusele ja taiplikkusele. Kaltsedon sobib hästi oraatoritele ning nendele, kes tegelevad lastega. Ta annab kõnepidajatele esinemisjulgust, muudab kõne ladusamaks ning aitab tõrjuda eneseväljendust pärssivaid hirme.

Kivi aitab häbelikel inimestel avaneda, julgustades neid oma soove ja tundeid väljendama ning ümbritsevat paremini mõistma. Kaltsedon suurendab oma kandja kannatlikkust ja ausust ning meenutab, et iga asja juures on oluline eneseusaldus. Teda on kasutatud ka tõeamuletina, kinnitamaks öeldud sõnade õigsust. Kividega ravimisel kasutatakse tema asemel tihti ka ahhaati.
Plasma on tumeroheline kaltsedon. Teda on parim kinkida torisevale abikaasale, see rahustab teda. Ta on rahu, vaikuse ja õndsuse kivi. Täiendab hästi teisi kive, tuues välja nende omadusi. Samas neutraliseerib vaenulike kivide mõju, eriti briljandi oma. Plasmat kantakse hõbedas.

Serdoolik neutraliseerib, tasakaalustab, tugevdab füüsilist potensiaali. Annab rikkust ja jõudu. Et see kivi on aeglase ja pika toimega, siis tema toime avaldumine võtab aega.

Tšakrad: kurgutšakra.

Kaltsedon tasuks endaga kaasa võtta, kui tuleb esineda kõne või ettekandega, sest ta soodustab esinemisvabadust.

Saadaval toorkivina, lihvitud kividena, ripatsi või muude ehetena. Puhastada 1–2 korda kuus voolava vee all, teda võib mitmeks tunniks päikese kätte laadima jätta.

Valikut jaspisest tooteid leiate siit.